کانال تلگرام چیست؟

می‌خواهید اطلاعاتی درمورد کانال تلگرام کسب کنید؟

64

اگر تجربه‌ی کار با تلگرام را داشته‌اید حتما نام کانال تلگرام را شنیده‌اید؛ شاید در چندین کانال عضو باشید و حتی مدیر یک کانال در تلگرام باشید اما مایل باشید اطلاعاتی درمورد کانال تلگرام به‌دست بیاورید. با ما در ایکامیت همراه باشید تا به سوال کانال تلگرام چیست؟ پاسخ دهیم.

معرفی کانال تلگرام

در ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۵ تلگرام در یک پست وبلاگی اعلام کرد که ویژگی کانال به این برنامه‌ی پیام‌رسان اضافه شده است.

امروز ما ویژگی کانال را معرفی می‌کنیم، کانال یک ابزار جدید برای رساندن پیام‌های شما به مخاطبان در تعداد زیاد است. تیم تلگرام

کانال‌های تلگرام توانستد جایگزین لیست‌های قیدیمی ارسال پیام گروهی شوند.

بی‌نهایت کاربر می‌توانند عضو کانال تلگرام شوند و از نظر تعداد کاربر محدودیتی وجود ندارد. هر کانال تلگرام می‌تواند دارای یک URL منحصربه‌فرد باشد و به صورت عمومی در دسترس همه قرار بگیرد. همچنین هر پست در کانال تلگرام دارای شمارنده‌ی تعداد نمایش مخصوص به آن پست است.

هنگامی که کاربر جدیدی به عضویت کانال درمی‌آید می‌تواند پیام‌های قدیمی‌تر را هم مشاهده کند.

در نسخه‌ی ۲٫۰ تلگرام ادعا کرد که کانال‌ها درحال تبدیل به یک پدیده‌ی جهانی هستند. طبق ادعای تلگرام در هر روز کانال‌ها چیزی حدود ۴۰۰ میلیون‌بار مشاهده می‌شوند. در این نسخه از تلگرام امکانات جدیدی به کانال‌ها اضافه شد.

دریافت لینک پست‌ها

در این نسخه امکان دریافت کردن لینک پست‌ها در کانال اضافه شد. به وسیله‌ی منوی اشتراک سریع می‌توانید لینک مربوط به هر پست را کپی کنید و از آن در وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده نمایید.

پیام خاموش در کانال تلگرام
پیام خاموش در کانال تلگرام

پیام‌های خاموش

اگر مدیر یک کانال باشید شاید برای‌تان مهم باشد تا گاهی اوقات بتوانید یک پیام را بدون اینکه برای کاربران‌تان اعلان ارسال شود ارسال کنید.

در نسخه‌ی ۲٫۰ تلگرام این امکان برای مدیران کانال‌های تلگرام فراهم شد.

امضای مدیر

زمان‌هایی وجود دارد که می‌خواهیم بدانیم چه کسی پیام را منتشر کرده است. از بروزرسانی ۲٫۰ به بعد می‌توانید امضاها را در کانال تلگرام فعال کنید. در صورت فعال بودن این مورد، نام مدیر ارسال کننده مشخص خواهد بود اما به پروفایل مدیر لینک نخواهد شد.

در این نسخه امکانات دیگری مانند ویرایش پیام‌ها در کانال و سوپرگروه‌ها، دکمه‌ی اشتراک سریع برای ربات‌های تلگرام و پیش‌نمایش استیکرها هم افزوده شد.

درآمدزایی از کانال‌های تلگرام

حالا که با کانال تلگرام آشنا شدید شاید علاقه‌مند به کسب درآمد از تلگرام شده باشید، در صورتی که دوست دارید از تلگرام درآمد کسب کنید می‌توانید مقاله‌ی راه‌هایی برای کسب درآمد از تلگرام را مطالعه بفرمایید.

در صورتی که پرسشی در رابطه با این مقاله داشتید با کمال میل پاسخ‌گو خواهیم بود. شاد و سربلند باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.