شش روش کسب درآمد از اینترنت

می‌خواهید از اینترنت درآمد کسب کنید؟

309

برای خیلی از افراد، پیدا کردن روش کسب درآمد از اینترنت رویایی دست نیافتنی به نظر می‌رسد. تصور کنید بتوانید راهی برای کسب درآمد از طریق اینترنت و یا راه‌های دیگر تجارت آنلاین پیدا کنید، آنگاه می‌توانید از شغل خسته‌کننده‌ی خود استعفا دهید تا بر روی کارآفرینی تمرکز کنید، وقت بیشتری برای خانواده خود بگذارید و بتوانید تمام نیازهای آنها را برطرف کنید. موضوع جالب توجه این است که کسب درآمد از اینترنت یک رویا نیست. من این کار را نزدیک به یک دهه انجام داده‌ام و توانسته‌ام درآمد خوبی از طریق اینترنت کسب کنم. من همچنین هزاران نفر دیگر را می‌شناسم که به روش‌های مختلف و به صورت آنلاین کسب درآمد می‌کنند.در حال حاظر خبر خوب این است که اکثر روش‌های درآمد اینترنتی روش‌های خیلی پیچیده‌ای نیستند. مانند هرگونه سرمایه‌گذاری در هر کسب و کاری، بیزنس شما زمان زیادی را نیاز دارد تا رشد کند. شما باید مایل باشید تا وقت و انرژی مورد نیاز را به کار گیرید تا بتوانید موفقیت را کسب کنید.

۶ روش کسب درآمد از اینترنت

درصورتی که شما قصد یادگیری روش کسب درآمد از اینترنت را دارید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید در اینجا چندین استراتژی خوب و واقع‌بینانه برای شما آمده است که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

گوگل ادسنس

تقریبا به هر وب‌سایتی سر زده باشید تبلیغات گوگل را مشاهده کرده‌اید. این تبلیغات در همه‌جا نمایش داده می‌شوند. آنها را می‌توانید در هر وب‌سایتی نمایش داد و از طریق‌شان به صورت اینترنتی کسب درآمد کرد. تنها کافیست وب‌سایت شما دارای بازدید باشد تا بتوانید از تبلیغات کلیکی گوگل درآمد کسب کنید.

یکی از چیزهای شگفت انگیز و جالب در مورد گوگل ادسنس این است که به آسانی تنظیم می‌شود. اگر صاحب یک وب‌سایت و یا حتی وبلاگ هستید می‌توانید به صورت رایان در گوگل ادسنس ثبت‌‌نام کنید و یک حساب کاربری بسازید. در آنجا گوگل به شما یک کد می‌دهد که باید در وب سایت خود قرار دهید. گوگل از این طریق اطلاعاتی مانند ترافیک بازدیدکنندگان سایت شما و بازدید صفحات را به دست می آورد تا درآمد شما را حساب کند.

برای انجام این کار نیاز به انجام کار خاصی ندارید و در صورتی که صاحب یک سایت و یا وبلاگ باشید می توانید کسب درآمد اینترنتی را آغاز کنید.

به نظر شما درآمد از سیستم تبلیغات گوگل چقدر خواهد بود؟ نویسنده این مطلب می‌گوید بهترین درآمد اینترنتی در ۱۰ سال گذشته که از طریق این سیستم داشته است حدود ۵ هزار دلار بوده. او از این درآمد بسیار شگفت زده شده بود چرا که تقریبا در اول کار توانسته بود چنین درآمدی کسب کند.

هنگامی که از صفر به ۵ هزاردلار می‌رسید احساسی به شما دست می‌دهد که گویی می‌توانید جهان را از آن خود کنید. زمانی بیشتر هیجان‌زده خواهید شد که بدانید راه‌های دیگری هم برای درآمد آنلاین وجود دارد.
بازاریابی همکاری در فروش

درکنار اینکه شما در حال حاضر یک وب‌سایت دارید و یا اینکه تنها به داشتن آن فکر می‌کنید و در آینده میخواهید داشته باشید، بد نیست به بازاریابی و سیستم‌های همکاری در فروش هم فکر کنید. از طریق همکاری در فروش می‌توانید با برندها و کسب‌وکارها برای فروش محصولاتشان در سایت‌خودتان همکاری کنید. در این سیستم، معمولا برای تبلیغ هر سرویس یا محصول، یک لینک منحصربه‌فرد در اختیار شما قرار می‌گیرد تا آن را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهید و از طریق آن اقدام به خرید محصول یا سرویس موردنظر کنند. از این طریق، هر زمانی که شخصی از طریق شما اقدام به خرید نماید، درصدی از آن خرید به شما تعلق می‌گیرد

به طور کلی شما باید اقدام به قراردادن محصولات و سرویس‌هایی نمایید که با موضوع وبلاگ یا سایت شما مرتبط هستند.از آنجایی که نویسنده این مقاله یک مشاور مالی است، تمرکز زیادی بر روی محصولات مالی مانند حساب‌های پس‌انداز، کارت‌های اعتباری و حساب‌های سرمایه‌گذاری داشته است.

علاوه بر ثبت‌نام برای برنامه‌های همکاری در فروش، همچنین می‌توانید در یک شبکه‌ی تبلیغاتی ثبت‌نام کنید که به شما تعداد زیادی پیشنهاد همکاری در یک‌جا را می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید ببینید کدام برای شما خوب است و کدام در طول بلندمدت به کارتان نمی‌آید.

مشاوره

راه دیگر برای کسب درآمد اینترنتی از طریق مشاوره است. اگر در هر زمینه‌ای متخصص هستید، می‌توانید به افرادی که مایل به پرداخت هستند، در زمینه‌ی اهداف شخصی یا تجاری آنها مشاوره دهید. ممکن است فکر کنید آنقدری مهم نباشید که شرکت‌های بزرگ از شما مشورت بخواهند اما همچنان افرادی از مردم عادی وجود دارند که نیاز به مشاوره دارند و مشورت با شما می‌تواند به آنها کمک کند.

دوره‌های آنلاین

هر مهارتی که دارید را می‌توانید به دیگران هم آموزش بدهید. چه خوب که آن را به صورت آنلاین در دسترس افرادی قرار دهید که به یادگیری نیاز دارند. احتمالا اگر کمی بگردید می‌توانید دوره‌های آنلاینی پیدا کنید که در آن هرچیزی را آموزش می‌دهند. از آموزش آشپزی گرفته تا بازاریابی و حتی آموزش درآمد اینترنتی. می‌توانید این دوره‌ها را به صورت آنلاین در سایت خود و یا سایت‌هایی مانند فرانش برای فروش قرار دهید.

تهیه پادکست

روش دیگری که برای کسب درآمد اینترنتی و آنلاین وجود دارد میزبانی یک پادکست آنلاین است. افراد زیادی وجود دارند که از طریق تولید پادکست و محتوای صوتی درآمد کسب می‌کنند.

کلید اصلی برای پیشبرد تهیه پادکست، پیدا کردن جایگاه و موقعیت مناسب است، رشد مخاطب و در انتها پیدا کردن مدل کسب درآمد و ارتباط با حامیان مالی است. البته با توجه به اینکه قبل از ضبط باید اقدام به نوشتن، ضبط و ویرایش پادکست کنید این روش نمی‌تواند راحت‌ترین راه برای کسب درآمد باشد.

فروش کتاب

درحالی که هزینه‌های صنعت چاپ و نشر سنگین است، می‌توانید اقدام به نوشتن و انتشار نوشته‌هایتان به صورت کتاب‌های آنلاین کنید. در خارج از ایران وب‌سایت‌هایی مانند Create Space وجود دارد که به شما اجازه می‌دهند بدون گرفتن ناشر رسمی کتاب خود ر آپلود و چاپ کنید و سپس آن را در سایتی مانند آمازون بفروشید.

وبلاگ‌نویس موفقی به نام جوزف هوگ چندین کتاب به صورت آنلاین منتشرکرده است که این کتاب‌ها برای او تبدیل به یک منبع مستمر درآمد شده‌اند. او می‌گوید در ماه حدود ۶۸۵ کتاب به فروش می‌رساند که این تعداد به طور متوسط برای او ۱۸۵۷ دلار در ماه درآمد در پی دارد. خیلی بد نیست، نه؟

اگر فکر می‌کنید که می‌توانید کتابی بنویسید که مردم آن را از شما بخرند، این روش یک استراتژی هوشمندانه است زیرا برای شروع نیاز به هزینه‌ی زیادی ندارد و شما هم احتمالا مجهز به یک کامپیوتر و نرم افزار نوشتن مانند آفیس ورد هم هستید.

سخن آخر

به عنوان سخن آخر باید گفت روش‌های خیلی زیادی برای کسب درآمد از طریق اینترنت وجود دارد و روش‌هایی که در این نوشته در موردشان توضیحاتی داده شد تنها نوک کوه یخ هستند. اگر زمان داشته باشید، اشتیاق به تقریبا هرچیزی و حداقل داشتن یک مهارت خلاقانه، شما را قادر به ساختن یک یا چند جریان درآمد اینترنتی می‌کند. البته اگر به آن زمان اختصاص بدهید.

برای تحقیق در این مورد، تنها به این نوشته اکتفا نکنید و سعی کنید بیشتر جستجو کنید. احتمالا هزاران داستان موفقیت دیگر را نیز می‌توانید برای الهام گرفتن از آنها پیدا کنید و شاید روزی شما هم داستان موفقیت خود را بنویسید. این امر ممکن نیست مگر با سعی و تلاش و پشتکار. موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.