ربات تلگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

راهنمای ربات تلگرام برای کاربران تازه‌کار

107

اگر از کاربران پیام‌رسان تلگرام باشید حتما تا به حال نام ربات تلگرام به گوش‌تان خورده است و شاید پیش خود گفته باشید که خب ربات تلگرام چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله سعی می‌کنیم به این سوال پاسخ دهیم.

ربات تلگرام چیست؟

قبلا گفته بودیم که ربات تلگرام درواقع یک حساب کاربری شخص ثالث است که از روی یک برنامه‌ی نوشته‌شده و درون تلگرام اجرا می‌شود. کاربران با استفاده از ارسال پیام، دستورها و درخواست‌های خطی می‌توانند با ربات تلگرام ارتباط برقرار کنند. از لحاظ فنی ربات تلگرام با استفاده از درخواست‌های https به API تلگرام کنترل می‌شود.

کاربرد ربات تلگرام

ربات تلگرام همه‌کار می‌تواند انجام دهند. کارهایی مانند آموزش، بازی، جستجو، پخش آنلاین، یادآوری، اتصال، ادغام با سرویس‌های دیگر و یا حتی ارتباط با اینترنت چیزها از جمله کارهایی‌ست که ربات تلگرام قادر به انجام آن است.

پس از به‌روزرسانی نسخه‌ی ۳٫۰ تلگرام، ارتباط با ربات‌ها بسیار آسان شد و در اغلب موارد لازم به تایپ هیچ چیزی برای ارتباط با ربات تلگرام نیستید چرا که ربات مجموعه‌ای از دکمه‌ها را برای شما پیشنهاد می‌دهد تا گزینه‌ی موردنظر خودرا از بین آنها انتخاب نمایید.

نمونه‌ای از برخی ربات‌های تلگرام

  • @AlertBot – یک زمان معین کنید و ربات AlertBot در آن زمان معین شده هرچیزی را بخواهید به شما یادآوری می‌کند.
  • @TriviaBot – دانش شما را در رابطه با چیزهای بی اهمیت آزمایش می‌کند!
  • @ImageBot – یک کلمه‌ی کلیدی دریافت می‌کند و تصاویری مرتبط با آن را برمی‌گرداند، جالب نیست؟
  • @PollBot – ایجاد نظرسنجی در گروه‌ها و چت‌ها

این ربات‌ها در عرض تنها چند ساعت ساخته شده‌اند. ایجاد یک ربات در تلگرام کار بسیار آسانی‌ست. تنها کافی‌ست یک کلید با ربات @BotFather ایجاد کنید و از یک https ساده برای کنترل ربات خود استفاده کنید. اگر یک توسعه‌دهنده هستید می‌توانید معرفی ربات‌های تلگرام برای توسعه‌دهنگان را مطالعه کنید.

این مقاله در ایجا به پایان رسید. امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که سوالی داشتید می‌توانید در بخش نظرات بپرسید؛ با کمال میل پاسخ‌گو خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.