راه‌هایی برای کسب درآمد از تلگرام

بررسی چند راه برای کسب درآمد از پلت‌فرم تلگرام

388

تلگرام یک پلت‌فرم چند‌سکویی مبتنی بر کلود است که از قضا اوپن سورس ساخته شده و کدهای آن برای همه در دسترس است. چندسالی‌ست که تلگرام در گوشی‌های هوشمند اکثر ایرانی‌ها جا خوش کرده و تبدیل به پیام‌رسان شماره‌ی یک هر ایرانی شده است. استقبال بی‌نظیر ایرانیان از این مسنجر پرکاربرد سبب شده تا بسیاری از مردم به فکر کسب درآمد از طریق تلگرام بیفتند. اما آیا درحال‌حاظر می‌توان گفت امکان کسب درآمد از تلگرام وجود دارد؟

کسب درآمد از تلگرام؛ ماموریت غیرممکن؟

برای پاسخ به این سوال باید چند نکته را مورد بررسی قرار دهیم؛ میزان محبوبیت کنونی تلگرام و ابزار‌های لازم برای کسب درآمد کافی از این پلت‌فرم.

محبوبیت تلگرام در ایران

تلگرام هم‌زمان با مسدود شدن اپلیکیشن وایبر در ایران بین کاربران ایرانی محبوب شد.

کمی بعد امکان «کانال» به این نرم‌افزار افزوده شد همین مورد باعث ایجاد محبوبیت بیشتر بین کاربران ایرانی شد. چرا که آنها می‌توانستند به جای اینکه در روز به صفحات و وب‌سایت‌های مختلفی سر بزنند به کانال‌های موردعلاقه‌ی خود در تلگرام جوین می‌شدند و اخبار و سایر محتوای موردنظر خود را در تلگرام دریافت می‌کردند. همین مورد باعث ایجاد محبوبیت زیادی بین کاربران ایرانی شد.

در سال ۱۳۹۷ تلگرام هم در ایران فیلتر شد اما چیزی از محبوبیت آن کم نشد. امروز کاربران ایرانی با استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف دور زدن تحریم، به تلگرام دسترسی دارند و همچنان از آن استفاده می‌کنند.

ابزار‌های در دسترس تلگرام برای کسب درآمد

به طور کلی مهم‌ترین ابزارها برای کسب درآمد از تلگرام یکی کانال تلگرام و دیگری ربات تلگرام است.

کانال‌ها مسیر یک‌طرفه‌ای هستند که تنها مدیر آنها می‌تواند اقدام به انتشار محتوا کند و کاربران تنها می‌توانند محتوا را مشاهده کنند و امکان تبادل نظر و مشارکت در کانال‌ها برای آنها وجود ندارد.

تلگرام در سال ۲۰۱۵ اجازه‌ی ساخت ربات را به کاربرانش داد. ربات‌های تلگرام درواقع حساب‌های کاربری هستند که از روی یک برنامه اجرا می‌شوند.

با توجه به مطالبی که عنوان شد، می‌توان نتیجه گرفت که کسب درآمد از طریق تلگرام چندان دور از دسترس نیست و می‌توان با صرف زمان و علاقه، به آن دست پیدا کرد. در ادامه توضیحاتی را در این خصوص به شما خواهیم داد. همراه ما باشید.

کسب درآمد از طریق کانال‌های تلگرام

تلگرام یک شبکه دارای بیش از یکصد میلیون کاربر فعال است که درصد قابل‌توجهی از آنها را کاربران ایرانی تشکیل می‌دهند.

اگر یک کانال فعال در زمینه‌ی دلخواه خود ایجاد کنید و هر روز با مطالب مفیدی آن را به‌روز نگه‌دارید و برای آن تبلیغات مناسبی انجام دهید می‌توانید مخاطب خود را جذب کنید.

چیزی که باید به آن دقت داشته باشید این است که کانال تلگرام شما باید برای مخاطب جذاب باشد، مواردی مانند نام کانال و موضوع آن، محتوای کانال و مطالب آن، تبلیغات مناسب برای جذب مخاطب از اهمیت بالایی برخوردار است.

مخاطبین کانال تلگرام شما ربات‌ها نیستند، بلکه آنها انسان هستند و دقیقا مانند شما دوست دارند از محتوای خوب و با کیفیت استفاده کنند.

برای اینکه کانال تلگرامی خودتان را به مخاطبان‌تان معرفی کنید باید برای آن تبلیغ کنید، البته نه هر تبلیغی بلکه تبلیغاتی که موجب آزار مخاطبین نباشد و تصویر منفی از کانال شما در ذهن آنها ایجاد نگردد. نباید مخاطب را به هر قیمیتی وارد کانال کرد بلکه باید تبلیغات از راه درست و هدفمند انجام شود.

نمایش تبلیغات در کانال تلگرام‌تان

یکی از روش‌های کسب درآمد از طریق کانال تلگرام، نمایش تبلیغات است. در صورتی که کانال شما مخاطب خودش را پیدا کند، می‌توانید برای کانال خود تبلیغات جذب کنید و از طریق نمایش این تبلیغات به کاربران خود کسب درآمد کنید.

فروش محصول مرتبط با موضوع کانال تلگرام

یکی از بهترین روش‌ها برای درآمدزایی از کانال‌های تلگرام، فروش محصول مرتبط با محتوای کانال است. نکته‌ی مهم در این زمینه، مرتبط بودن محصول مورد‌نظر با موضوع کانال شماست. این مورد احتمال موفقیت شما در فروش محصولات‌تان را بسیار بالا می‌برد.

به عنوان مثال شما صاحب یک فروشگاه فروش کفش هستید و یک کانال تلگرامی با ۶ هزار عضو دارید که در آن هر روز مطالبی در مورد مدل‌های جدید کفش یا نکات سلامت کفش قرار می‌دهید.

بدیهی‌ست که احتمال فروش محصولی مانند کفش و یا محصولات مرتبط با آن در این کانال در مقایسه با یک کانال غیر مرتبط، به عنوان مثال کانال خبرهای ورزشی بسیار بالاتر است و امکان اینکه شخصی که به دنبال جدیدترین مدل کفش مجلسی می‌گردد از شما کفش خرید کند تا اینکه کسی که به دنبال آخرین اخبار نقل‌وانتقالات رئال‌مادرید است بسیار بیشتر است.

در صورتی که محصولاتی مرتبط با موضوع کانال تلگرامی‌تان وجود دارد فروش آنها می‌تواند درآمد خوبی را نسیب شما کند. اگر کاربران شما در خارج از ایران سکونت دارند می‌توانید کسب درآمد از آمازون را هم مدنظر قرار دهید.

کسب درآمد از طریق ربات تلگرام

ربات‌ها یکی مهم‌ترین امکانات تلگرام هستند. ربات‌های تلگرام درواقع حساب‌های کاربری هستند که از طریق برنامه اجرا می‌شوند و به عنوان یک دستیار دیجیتالی به کمک شما می‌آیند.

برای ساختن یک ربات تلگرام باید بتوانید یک برنامه بنویسید. در صورتی که به برنامه‌نویسی مسلط نیستید می‌توانید طراحی ربات تلگرام را به یک متخصص واگذار کنید.

کسب درآمد با ربات تلگرام می‌تواند بسیار جذاب باشد؛ به عنوان مثال می‌توانید سفارش طراحی یک ربات تلگرامی با موضوع دانلود آهنگ را بدهید. کاربرانی که از ربات شما استفاده می‌کنند می‌توانند نام آهنگ دلخواه خود را در ربات جستجو کنند و لینک دانلود و توضیحات مرتبط با آن را دریافت کنند. شما می‌توانید از روش‌های گوناگونی مانند حق عضویت در ربات و یا نمایش تبلیغات در آن از ربات تلگرام کسب درآمد کنید.

همچنین ربات‌هایی در تلگرام وجود دارند که با فعالیت در آنها می‌توانید کسب درآمد کنید. یکی از این ربات‌ها ربات Profit Bot است که در ادامه توضیحاتی در مورد آن خدمت‌تان عرض خواهیم کرد.

کسب درآمد از طریق ربات Profit Robot

ربات تلگرامی Profit Robot برای درآمدزایی سه روش را به شما پیشنهاد می‌دهد؛

Profit Robot
تصویری از نمای ربات Profit Robot
  1. پیشنهادات (Offers)
  2. وب‌گردی یا Web Surfing
  3. دعوت دوستان یا Inviting Friends
پیشنهادات (Offers)

در این مدل شما بایستی پیشنهاهای ارائه شده توسط ربات را تکمیل کنید. دو راه برای کسب درآمد از Offers وجود دارد؛

راه اول؛ حالت Survey

در این حالت شما باید نظرسنجی‌های ارائه شده را تکمیل نمایید. با اینکار می‌توانید حدود دوهزار تا ده‌هزار سکه از هر نظسنجی دریافت نمایید.

راه دوم؛ نصب نرم‌فزار‌های پیشنهادی

در این حالت باید نرم‌افزارهایی که به شما ارائه می‌شود را بر روی دستگاه خودتان نصب کنید. از طریق این روش می‌توانید حدود ده‌هزار تا بیست‌هزار سکه در هر دانلود موفق بگیرید.

وب‌گردی یا Web Surfing

با انتخاب گزینه‌ی وب‌گردی لینکی دریافت می‌کنید که باید روی آن کلیک کنید. در هر بار که این لینک با موفقیت باز شود شما ۸۰ امتیاز دریافت خواهید کرد.

با هر بار وارد شدن به گزینه‌ی وب‌گردی یا Web Surfing لینک جدیدی دریافت می‌کنید.

دعوت دوستان یا Inviting Friends

با ساخت یک لینک رفرال و دادن آن به دوستان خود، می‌توانید از این ربات درآمد کسب کنید. در صورتی که دوستان شما از طریق لینک منحصر به فرد شما عضو ربات شوند در هر عضویت شما هزار سکه دریافت خواهید کرد. در صورتی که کاربری که شما معرف‌اش بوده‌اید مراحل قبلی را انجام دهد، ۱۰٪ از درآمد او نسیب شما می‌شود.

روش‌های پرداخت درآمد Profit Robot

این ربات از سه متد برای پرداخت درآمد به کاربرانش استفاده می‌کند. این سه روش عبارت هستند از؛ بیت‌کوین، پی‌پال و QIWI. با توجه به تحریم‌ها علیه کاربران ایرانی، روش بیت‌کوین می‌تواند روشی ایده‌آل برای بیرون کشیدن درآمد شما باشد.

جمع‌بندی نهایی

در صورتی که می‌خواهید از تلگرام به کسب درآمد برسید، به صورت کلی سه راه پیش روی شماست. کانال تلگرام، طراحی ربات تلگرام و یا برخی ربات‌هایی که امکان کسب درآمد به شما می‌دهند. برای داشتن یک کانال تلگرام خوب باید به نکات کلیدی مانند موضوع کانال، محتوای کانال و جذب مخاطب از راه درست توجه کرد.

این مقاله در اینجا به پایان رسید. اما ممکن است در آینده دستخوش تغییراتی شود و با معرفی روش‌های جدیدتر به‌روز شود. امیدوار هستیم که توانسته باشیم به شما در پیدا کردن روش کسب درآمد از تلگرام کمکی کرده باشیم. در صورتی که سوالی داشتید می‌توانید از ما بپرسید؛ با کمال میل پاسخگوی شما خواهیم بود.

موفق و ثروتمند باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.